صدور گواهینامه های تخصصی

حلال به غذاهایی گفته می‌شود که در دین اسلام مصرف آنها مجاز است. حلال همچنین عنوان مجموعه‌ای از نام نشان‌های تجاری (برند) است که بر محصولات غذایی درج می‌شود. این نام برگرفته از معنی غذای حلال است که در دین اسلام آمده است و اولین بار محصولات غذایی حلال در کشور مالزی بوجود آمده است. در چند سال اخیر این علامت تجاری غذایی بصورت یک علامت جهانی از طرف کشورهای اسلامی در دنیا معرفی شده‌است به‌طوریکه در کشورهای غیر اسلامی نیز از استقبال خوبی برخوردار شده است.

بازار جهانی حلال، در غذا متوقف نشده و در سال‌های اخیر به حوزه‌های دیگری نیز افزایش پیدا نموده است. اگرچه فعلا فقط استاندارد غذای حلال توسط ۵۷ کشور اسلامی در قالب سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC)در اکتبر ۲۰۱۰ در استانبول ترکیه تدوین و به امضا رسیده اما در نظر دارند تا برای پاسخ به تقاضای بازار جهانی در تحقق استانداردهای جهانی حلال و تجارت محصولات حلال در حوزه‌های ذیل نیز وارد شوند:
– غذای حلال
– داروی حلال
– مواد بهداشتی حلال
– مواد آرایشی حلال
– گردشگری حلال
– خدمات مالی حلال از قبیل بانکداری، بورس، صکوک، بیمه، فاینانس و…
– ترانزیت حلال
– پوشاک حلال
– خدمات جانبی حلال از قبیل رسانه، ورزش و تفریحات، کسب و کار و…

halal

با توجه به این نکته که هیچ نوع محصول غذایی در مالزی بدون برند حلال اجازه فروش عمومی در مالزی را ندارد، اولین نیاز صادرکنندگان ایرانی داشتن برند حلال مالزی میباشد. امتیازات گسترده و اعتبار داشتن این برند و همچنین تقاضاهای زیاد تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی باعث شد تا ما سرویس دریافت این مجوز و مجوزهای مشابه دیگر در مالزی را برای مشتریان که دارای قرارداد نهایی با ما هستند را فعال نماییم.

هدف از تدوین این استاندارد، تعیین الزامات و ویژگیهای پایه برای انطباق مواد اولیه و فرآورده های غذایی ، منطبق با الزامات مذهب مبین فقه جعفری علیه السلام است.

این استاندارد برای موضوعات زیر کاربرد دارد:
۱- مواد اولیه و افزودنیهای غذایی که منشاء حیوانی یا مستی آور دارند. این مواد می تواند شامل:
انواع مواد افزودنی، نگهدارنده، طعم دهنده، قوام دهنده و مانند آن با پایه حیوانی و مستی آور مانند ژلاتین، مایه پنیر، آلبومین و ترکیبات آنزیمی باشد.
۲ – فرآورده ها ی غذ ایی که در تو لید و فرآور ی آن ها، به هر میزان هر چند جز یی ، از مواد اولیه و افزودنیهای با منشا حیوانی یا مستی آور استفاده شده باشد . این فرآورده ها می تواند شامل :
انواع فرآورده های گوشتی، لبنی، روغنی، آشامیدنی، فرآورده های تخمیری الکلی و مشتقات آن ها باشد.
۳ – مواد اولیه، افزودنیها و فرآورده های غذایی که ممکن است در هر مرحله از زنجیره غذایی با مواد نجس یا غیرحلال در تماس باشند . این مر احل می تواند شامل دریافت ، آماده سازی، فرآوری، جداسازی ، استحصال، استخراج، تعیین، بسته بندی، برچسب گذاری، علامت گذاری، کنترل، جابجایی، حمل و نقل، توزیع، انبار ، عرضه و سرو کردن غذای حلال و محصولات آن ، ازجمله اجزای تشکیل دهند ۀ مواد غذایی و ترکیبات کمک فرآوری کننده باشد.
۴ – مواد اولیه، افزودنیها و فرآو رده های غذایی که روش تولید آنها ممکن است به گونه ای باشد که منجر به تغییر در اصل حلیت ماده غذایی گردد؛ مانند آب انگور که براثر جوشیدن تا قبل از تبخیر دو سوم آن، حرام می گردد.
کلیۀ الزامات و ویژگیهای مندرج در این استاندارد، به منظور کاربرد در کلیۀ مراجع قانونی کشور که مرتبط با زنجیرۀ غذایی هستند، در نظر گرفته شده است .

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تمــــــاس بگیرید.

لطفا درخواستها را از طریق تیکت پشتیبانی ارسال فرمایید. (دارای الویت بررسی)

برای خرید هر یک از سرویس ها میتوانید از طریق ناحیه کاربری اقدام کنید

گواهی حلال ایران، مورد تایید برند حلال مالزی نیست.
گواهی حلال ایران مورد تایید این موسسات است: شورای صنعتی و تجاری تایلند / موسسه HET حلال دانمارک / شورای توسعه حلال پاکستان / گواهی حلال شورای مفتیان روسیه
سرویس صدور گواهی حلال تنها برای مشتریان دارای قرارداد تامین کالای ما ارائه میشود.

ترجمه شده توسط : بسته بندی