رزرو هتل

با داشتن یک مسترکارت براحتی میتوان برای رزرو محل اقامت یا خرید بلیط هواپیما اقدام نمود. برای این کار سایتهای معتبر و مرتبط را یا از موتورهای جستجوی گوگل، یاهو و یا بینگ پیدا کنید.
برای آشنایی بیشتر شما با کاربردهای مسترکارت، در اینجا مراحل رزرو هتل را برای یکی از سایتهای معتبر رزرو هتل به نام hotels.com مرور می‌کنیم. سایر وب سایتهای رزرو هتل دارای فرایند مشابهی می‌باشند.
این سایتها با داشتن امنیت بالا و بکارگیری شرایط و قوانین استاندارد در حریم خصوصی کاربران قابلیت اطمینان مسافران را برای رزرو اتاق بالا برده و در نتیجه یک مسافرت دلچسب نصیب مسافران یا توریستها می شود.
برای رزرو هتل در این سایتها میتوانید به صورت زیر عمل نمایید:
۱- ابتدا هتل خود را انتخاب نمایید. در صورتی که هتلی را مد نظر ندارید با نوشتن شهر مقصد سایت به شما پیشنهاداتی ارائه میکند. برای مثال اگر قصد سفر به ترکیه را دارید نام شهر مقصد (مثلا استانبول یا آنتالیا) را وارد نمایید. حتی اگر کد پستی هتل را هم وارد نمایید سایت، آن هتل را برای شما پیدا نموده و اتاقهای خالی را به شما نشان میدهد.
۲- تاریخ رفتن به هتل و خروج خود را مشخص نمایید. این دو تاریخ به اصطلاح check in و check out گفته میشود. با مشخص نمودن این دو تاریخ شما به سایت میگویید که چند روز قصد ماندن در هتل را دارید. بعد از انتخاب یک نوشته در کنار این قسمت ظاهر میشود و تعداد شبهای اقامت در هتل به شما نشان داده میشود.
۳- تعداد افراد بزرگسال و تعداد بچه ها را هم در قدم بعدی مشخص نمایید. در صورتی که میخواهید اتاقهای دیگری در همان هتل رزرو نمایید بر روی عبارت Add another room کلیک نمایید.
مانند تصویر زیر:
hotel reservasion I
با انتخاب هریک از نتایج جستجو، به صفحه شامل اطلاعات تکمیلی در مورد هریک از هتلها هدایت می‌شوید. صفحه مربوط به هر هتل شامل چند زبانه است:
زبانه اول تصاویری از داخل اتاق، رستوران، کافی شاپ، پارکینگ و نمای هتل به شما نشان داده میشود.
زبانه دوم محل دقیق هتل را با استفاده از گوگل مپ به شما نشان میدهد.
زبانه دیگری هم قرار دارد که اطلاعات مفیدی از لحاظ تیپ مراجعه کنندگان و نظراتی که آنها نسبت به این مکان دارند را در اختیار شما قرار میدهد. این قسمت برای مسافرانی که به امنیت و ایمنی خانواده خود اهمیت میدهند میتواند مفید باشد. مسافر میتواند بفهمد که این هتل بیشتر برای چه گروه هایی استفاده میشود.

 

تصویر زیر نشان دهنده این صفحه است:
hotel reservasion II

 

     در مرحله بعد اتاقهای پیشنهادی برای رزرو هتل لیست میشود. توجه نمایید که شرایط اتاقها را حتما در نظر بگیرید زیرا طبق قوانین همان هتل بعضی از اتاقها قابلیت استرداد وجه اولیه رزرو را ندارند و بعضی دیگر طبق شرایط خاصی وجوه رزرو شده را بازپس می دهند. در هر صورت امکانات دیگر هتل همراه با نوع اتاق یا سوییت برایتان نمایش داده میشود. از قبیل صبحانه رایگان، حمل و نقل رایگان به فرودگاه، اینترنت بی سیم و غیره.

 

hotel reservasion III

 

     بعد از اینکه اتاق مورد نظر را انتخاب نمودید باید برای رزرو آن بر روی دکمه Book کلیک نمایید. در این قسمت به صفحه پرداخت راهنمایی میشوید. در این صفحه نام و نام خانوادگی شخصی که اتاق را برای آن رزرو مینمایید بنویسید. در صورتی که خودتان شخصی هستید که به آن هتل میروید نام و نام خانوادگی خود را بنویسید.

 

hotel reservasion IV

 

     همچنین در این قسمت میتوانید نوع تخت را انتخاب نمایید. سپس بعد از آن اطلاعات پرداخت را وارد نمایید. در این قسمت نام و نام خانوادگی حتما باید همان باشد که بر روی مسترکارت درج شده است. نام و نام خانوادگی را مانند آنچه بر روی کارت شما نوشته بدون یک حرف کم یا زیاد بنویسید. در قدم بعدی نوع کارت که همان مستر کارت میباشد انتخاب نمایید و سپس شماره کارت، کد امنیتی (کد ۳ رقمی که در پشت کارت شما نوشته است) و تاریخ انقضای کارت را بنویسید.

 

 

hotel reservasion VI hotel reservasion V

 

 

 

     در قسمت بعدی باید آدرس مسترکارت را بنویسید. این آدرس در پشت پاکت مستر کارت که از طرف بانک صادر میشود نوشته شده است. توجه نمایید که حتما آن آدرس را به دقت وارد نمایید و در صورتی که غیر از آن بنویسید عملیات پرداخت مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

 

hotel reservasion VII

 

     در مرحله بعد ایمیل خود را برای دریافت رسید و همچنین شماره تلفن و یا موبایل خود را جهت دسترسی هتل به شما، وارد نمایید. در این قسمت اطلاعاتی که وارد مینمایید میتواند اطلاعات شخصی خودتان باشد.

 

hotel reservasion IIX

 

     در پایان، شرایط بار دیگر به شما یادآوری میشود و سپس شما میتوانید با کلیک بر روی دکمه Book رزرو هتل را تکمیل نمایید. بعد از این عمل حتما از رسید عکس یا پرینت گرفته و پیش خود نگه دارید و یا به شخصی که برای آن اتاق رزرو کردید ارسال نمایید. در این رسید یک کد رهگیری به شما اختصاص می یابد که با داشتن آن کد نیز میتوانید سفارش خود را پیگیری نمایید.
برای خرید میتوانید از طریق ناحیه کاربری اقدام کنید

 

ترجمه شده توسط : بسته بندی